Ważna informacja Nowa
  • 3 czerwca 2018 10/11.06.2018 r. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w ogłoszeniach parafialnych!
  • 3 czerwca 2018 Nabożeństwo czerwcowe po mszy wieczornej…

Uczennice SP w Lubawie w finale konkursu…

W Zespole Szkół Salezjańskich 14.04.2018 r. miał miejsce finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego zatytułowanego „Czytam Pismo Święte” Tematem tegorocznego konkursu była Ewangelia wg św. Łukasza. W szranki stanęło 603 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i II-III gimnazjum. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 60 uczestników w tym czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lubawie.

W etapie rejonowym, który odbył się 15 marca 2018 r., do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery uczennice z naszej szkoły: Karolina Zielińska, Natalia Mazurowska, Marika Zbrzyzna oraz Weronika Bartczak. Dwie spośród nich w finale zostały laureatkami konkursu. Karolina Zielińska z klasy VIs zajęła czwarte miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast Marika Zbrzyzna zajęła 9 miejsce w kategorii klas VII-III gim.

Do konkursu przygotowywali katecheci: Łukasz Szauer oraz Wiesław Moszczyński

Konkurs został objęty patronatem Biskupa Diecezjalnego Toruńskiego Wiesława Śmigla oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest także wpisany na listę konkursów punktowanych.

Laureatkom jak i pozostałym finalistkom serdecznie gratulujemy!

Źródło: Łukasz Szauer/Wiesław Moszczyński/diecezja-torun.pl